TAD ANAOKULU

Beslenme ve Sağlık

Çocuklarımızın bebeklik döneminden yetişkinlik çağına kadar sağlıklı büyüme ve gelişmeleri ebeveynler olarak en çok arzu edilen durumdur. Sağlıklı büyüme ve gelişmenin temelinde sağlıklı beslenme yer almaktadır. Sağlıklı beslenme ile okul başarısı doğru orantılı olarak ilerlemektedir. Ne kadar sağlıklı ve bilinçli olunursa derslerdeki başarıda beraberinde gelmektedir. 

Okullarda çıkarılan yemeklerin kalorilerinin dengelenmesi ve sağlıklı beslenme örüntüsüne sahip olması gerekmektedir. Kreşlerde ve okullarda aylık beslenme menüsünün planlamasının beslenme uzmanı tarafından hazırlanması gerekmektedir. Çocuklarımız günün büyük kısmını okullarda geçirmektedir. Derslerindeki başarısı, motivasyonu ve konsantrasyonları için dengeli beslenme programı hazırlanmalıdır. 

Kahvaltı, öğle yemeği ve ara öğünler uygun koşullarda hazırlanıp, hijyenik koşullarda servis edilmesi gerekmektedir. 

Günlük enerji ihtiyaçları her yaş grubuna göre değişiklik göstermektedir. Anaokulumuzda çocukların kalori ihtiyaçları; boy ve kilo ölçümüne göre hesaplanıp, hazırlanan menülerin besin değerleri içerikleri; öğrencilerimizin yemeklerden, günlük almaları gereken kalorileri doğrultusunda; protein,karbonhidrat ve yağ içerikleri hesaplanarak, düzenlenmektedir. 

Ayrıca, velilerimize yönelik çocukların sağlıklı beslenmesi konularında düzenlenecek eğitim ve veli bilgilendirme seminerleri, hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. 

Çocuklar geleceğimizdir, onların bilinçli ve sağlıklı olması bizleri ileriye taşıyacaktır. Onları mümkün olduğunca hazır yemek alışkanlığından uzaklaştırıp, sağlıklı tercihler yapma yönünde teşvik etmeliyiz. Bireylerin yeme davranışları küçük yaşlarda oturmaktadır. 

‘’GELECEKLERİMİZ’’ için TAD Anaokulu ve Özel Ankara Endomer Endokrinoloji Merkezi kurumsal beslenme danışmanlığı anlaşması yapmıştır.
Bu anlaşma gereğince Diyetisyen Deniz BÜYÜKTAŞLI  tarafından Türk-Amerikan Derneği  GOP Anaokulu öğrencilerine beslenme danışmanlığı hizmeti verilecektir.

TAD Anaokulu ve Endomer Ailesi olarak sağlıklı yarınlar diliyoruz… "

Özel Ankara ENDOMER Endokrinoloji Merkezi
4.Cad.(RabindranathTagore Cad.) No:15/B Çankaya/Ankara
Tel    :  0 312 441 66 00
Faks :  0 312 441 65 00
www.ankaraendomer.com